UGLJEVIK PRVAK LIGE REPUBLIKE SRPSKE U BROGRADU 2019 !!!!

Završena je peta sezona lige RS u Beogradu.

Novi prvak lige je Ugljevik, debitant u ligi.

U finalnoj večeri lige prvo se igralo za treće mesto gde su se sastali Krajina i Foča. Ekipa Foče oslabljena neigranjem kapitena Lazića nije mogla da parira raspoloženoj ekipi Krajine koja je zasluženo zauzela treće mesto pobedom od 2 : 1. Utakmica je potvrdila kvalitet obe ekipe i samo su nijanse odlučile konačni raspored na tabeli. Pobedničke golove za Krajinu postigli su Sušić i Đuričić Miroslav.

U drugoj utakmici, za naslov orvaka lige, snage su odmerile ekipe Trebinja i Ugljevika. Utakmica finalista opravdala je igru i konačni rezultat finalne večeri. Bolje i jače krenuo je Ugljevik i pogodkom Neskovića završeno je prvo poluvreme. U nastavku obostrani napadi i fenomenalni potezi u kojem se bolje snašla ekipa Ugljevika koja je pogodkom Aleksića povećala vođsvo na 2 : 0. Trebinje kreće na sve ili ništa igranjem sa golmanom u terenu i uspeva da par minuta pred kraj smanji na 2 : 1. Ugljevik se branio i uspeo da sačuva rezultat 2 : 1 i tako, kao debitant u ligi, po prvi put osvaja titulu prvaka lige RS u Beogradu.

Finalno veče opravdalo je rad i trud svih ekipa i organizacije i pokazalo visok stepen na kojem se liga nalazi. Hvala svim učesnicima na ostvarenim uspesima u ovoj sezoni sa željom da iste rezutate poprave ili ponove u sledećoj sezoni koja počinje u septembru.